psychonet.cz

Psychotesty - Testy osobnosti

veřejné psychologické online testy s okamžitým vyhodnocením

 

Výzva 'Poznej sám sebe" - "Gnóthi seauton" - se údajně nacházela nad vchodem do slavné delfské věštírny ve starověkém Řecku. Bez porady v této svatyni nepřijali mnozí tehdejší významní lidé a představitelé státu žádné důležité rozhodnutí.

věštírna delfy

Dnes nás tato výzva - "Poznej sám sebe" - odkazuje do vlastního nitra, kde máme hledat odpovědi na otázky "kdo jsem?" a"kam jdu?" Pátrejte s odvahou a upřímností. Jednou, i když jistě ne jedinou, z možností, jak se o sobě něco dozvědět, je i tento web.

 

MENFIT - test duševního zdraví

Zajímáte se o své duševní zdraví a svou pohodu? Toto je užitečný test, který hodnotí jak základní kategorie duševních poruch (neurózy-úzkostné poruchy, deprese, schizofrenie), tak stresové zátěže různého původu a snaží se odhalit jejich podklady. Vyhodnocení je velmi podrobné.

Pokračovat

 

Test inteligence 2in1

Test zjišťuje jednak klasický inteligenční kvocient IQ a ve druhé části pak praktickou inteligenci, tedy schopnost obstát v běžných i náročných situacích. Praktická inteligence je pro život důležitější, než IQ, a může se od IQ velice lišit. Ve vyhodnocení se kromě celkových výsledků dozvíte i to, jak vám šly jednotlivé typy úloh.

Pokračovat

 

JAPO - test typů osobnosti

Rozsáhlý test JAPO analyzuje vaši osobnost a zjišťuje, ke kterým typům patří. Testuje se, jaké jsou vaše základní vlastnosti, jak přemýšlíte a jaké jsou vaše osobní sklony (stabilita-labilita, agresivita-poddajnost, důvěřivost-podezíravost a další). Ve vyhodnocení se dozvíte i o projevech, výhodách a nevýhodách vašeho typu.

Pokračovat

 

SELF - test sebevědomí

Jedinečný test, který podrobně zkoumá jedno z nejdůležitějších zákoutí osobnosti – sebevědomí a sebedůvěru. To, jak o sobě smýšlíte, jak si věříte, jak hodnotíte své schopnosti a vlastnosti a zda umíte být sami sebou, rozhoduje o vaší spokojenosti, úspěšnosti a mezilidských vztazích.

Pokračovat

 

IES - test osobnosti

Inteligentní test 14 nejdůležitějších osobnostních vlastností (dominance, celkové zaměření, citlivost-stabilita, zodpovědnost, flexibilita a další). Jde o unikátní, náročný test, jehož výsledky je těžké zkreslit. Součástí velmi rozsáhlého vyhodnocení je i přehledný osobnostní profil.

Pokračovat

 

SOMNI - Spánkový audit

Test spánku SOMNI komplexně zkoumá a hodnotí váš spánek. Zaměřuje se na nejběžnější poruchy spánku, rozsáhle hodnotí vaše předpoklady ke zdravému spánku a hledá souvislosti případných problémů se spaním. Součástí podrobného vyhodnocení jsou i doporučení, jak řešit případně zjištěné potíže.

Pokračovat

 


NEUROL

Neurol je lék, který většině lidí dobře ulevuje od úzkosti. Příčinu úzkosti, která často spočívá v nahromaděných problémech nebo neschopnosti zvládat stresové situace, však neřeší. Neurol patří mezi benzodiazepinové léky proti úzkosti, u nichž existuje při dlouhodobém užívání riziko vzniku závislosti.

Anxiolytika - léky proti úzkosti (obecné informace)

Úzkost je nepříjemný emoční stav, který mívá mnoho tělesných souvislostí - svírání na hrudníku, bušení srdce, červenání, třes rukou nebo hlasu, zrychlený dech nebo zažívací potíže. V mozku jsou v tu chvíli změněné hladiny hned několika chemických látek - neurotransmiterů a hormonů (adrenalin, noradrenalin, gamaaminomáselná kyselina GABA či serotonin). Aby se hladiny těchto látek vyrovnaly do normálu, lze zapojit mnohé psychologické metody (relaxace, odvedení pozornosti, pohyb a mnohé další) nebo užít lék. Ke snížení úzkosti jsou vhodné jak specifické léky - anxiolytika, tak mnohá antidepresiva nebo antipsychotika (léky k léčbě deprese a psychóz). K léčbě úzkostných poruch, jako je panická porucha, sociální fobie, obsedantně kompulzivní porucha a další, se dnes využívají spíše antidepresiva typu SSRI nebo SNRI než anxiolytika, protože na těchto antidepresivech nevzniká závislost. Ta je naopak rizikem při dlouhodobém užívání anxiolytik. Ta v sobě skrývají ještě jednu past - protože velmi dobře a rychle účinkují proti úzkosti, nemotivují člověka, aby se sebou něco aktivně dělal; ten pak často spoléhá na léky a příčiny své úzkosti (například špatné vztahy s druhými, neschopnost zvládat stres nebo nízké sebevědomí) nechává neřešené.
V současné době se předepisují převážně benzodiazepinová anxiolytika - sem patří Neurol, Xanax, Frontin (účinná látka aplrazolam), Lexaurin (bromazepam), Elenium, Librium (chlordiazepoxid), Diazepam (diazepam) a Oxazepam (oxazepam). Mají rychlý nástup účinku a při dlouhodobém užívání na ně vzniká závislost. Na zvládání slabší úzkosti se používá nenávykové proprandiolové anxiolytikum Buspiron (buspiron hydrochlorid), které navíc účinkuje i jako uvolňovač svalového napětí.
Anxiolytika jsou účinné léky, které člověku na několik hodin uleví od úzkosti. Nic míň a hlavně nic víc. Úzkost většinou vyplývá z ne zcela ideálního životního stylu a nezvládání starostí, stresu a vztahů. Lékem se řeší následek těchto problémů, ale každý může udělat něco i proto, aby vyřešil příčinu - nechemicky, trpělivou prací na sobě.


inzerce

MENFIT - online test duševního zdraví
s okamžitým výsledkem


*****
Příbalová informace pro uživatele
NEUROL
0,25
NEUROL 1,0
(Alprazolamum)
tablety

Příbalová informace - RP
Vážený pacientko, vážený paciente, přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. Ponechte si ji pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Máte-li případně další otázky, zeptejte se, prosím, svého lékaře nebo lékárníka. Tento přípravek byl předepsán Vám, a proto jej nedávejte žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy. 
Jestliže zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek neuvedený v této příbalové informaci nebo jestliže považujete některý z uvedených nežádoucích účinků za vážný, oznamte to prosím svému lékaři nebo lékárníkovi.

1. Co je přípravek NEUROL a k čemu se užívá?
Léčivou látkou přípravku Neurol je alprazolam, patřící do skupiny látek nazývaných benzodiazepiny. Alprazolam působí proti zvýšenému duševnímu napětí, proti strachu, úzkosti, proti depresím a celkově zklidňuje.
Přípravek Neurol se používá k léčbě úzkostných stavů, chorobného strachu, duševního napětí včetně doprovodných příznaků jako např. bušení srdce, nespavost, nervozita apod. Používá se rovněž pro léčbu úzkosti u různých depresivních onemocnění a pro léčbu panických poruch.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek NEUROL užívat?
Nepoužívejte přípravek NEUROL:
Neurol se nepodává při přecitlivělosti na některou složku přípravku, při přecitlivělosti na léky ze skupiny benzodiazepinů (např. některé léky na spaní), při zeleném zákalu (zvýšeném nitroočním tlaku) a při onemocnění charakterizovaném svalovou slabostí (tzv. myasthenia gravis), při závažné nedostatečnosti dechu, při závažné nedostatečnosti funkce jater, při krátkých epizodách zástavy dechu ve spánku (tzv. syndrom spánkové apnoe).
Přípravek není určen pacientům mladším než l8 let.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku NEUROL je zapotřebí:
Váš lékař má být informován o všech onemocněních, kterými trpíte, aby mohl posoudit vhodnost užívání Neurolu. Pro užívání tohoto přípravku pacienty se závažnými onemocněními jater, ledvin, pacienty s pravidelným pitím alkoholu či s drogovou závislostí musí být zvlášť závažné důvody.

Těhotenství:
Přípravek se obvykle nepodává v těhotenství. Informujte proto svého lékaře ihned o případném těhotenství, aby mohl rozhodnout o dalším podávání přípravku NEUROL.

Kojení:
Během léčby se nesmí kojit.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
Přípravek může, zvláště na počátku léčby, nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách atd.). Tuto činnost je možno vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře.

Důležité informace o některých složkách přípravku NEUROL:
Přípravky Neurol 0,25 a Neurol 1,0 obsahují monohydrát laktosy. Pokud Vám lékař sdělil, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, domluvte se se svým ošetřujícím lékařem dříve než začnete užívat tento přípravek.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky:
Účinky přípravku NEUROL a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat.
Účinky přípravku Neurol zvyšují především látky ovlivňující centrální nervový systém (např. léky navozující spánek, bolest utišující prostředky, léky proti epilepsii, duševní depresi a některé léky používané proti alergii) a dále alkohol. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Bez porady s lékařem neužívejte současně s přípravkem NEUROL žádné volně prodejné léky.


inzerce

MENFIT - online test duševního zdraví
s okamžitým výsledkem


3. Jak se přípravek NEUROL užívá?
Dávkování přípravku Neurol, určuje vždy lékař. Dávkování je přísně individuální, závisí u každého nemocného na léčené chorobě a na jeho reakci na léčbu. Na počátku léčby se obvykle podává k potlačení úzkosti 1-2 tablety Neurol 0,25 nebo ½ tablety Neurol 1,0 3krát denně, dávku lze postupně zvyšovat až do celkové denní dávky 3 – 4 mg. U starších, oslabených pacientů a při některých průvodních chorobách (snížená funkce jater a ledvin, nízká hladina albuminu v krvi) se na počátku léčby podává 1 tableta Neurol 0,25 2–3krát denně a zvyšování dávek je pomalejší.
U některých onemocnění (panické poruchy) však může být dávkování vyšší. Na počátku léčby se užívají 2 tablety Neurol 0,25 nebo ½ tablety Neurol 1,0 3krát denně, dávku lze postupně zvyšovat až do celkové denní dávky 10 mg.
Při ukončení léčby, zvláště vyššími dávkami, se doporučuje snižovat dávku postupně (denní dávka by se neměla snižovat o více než 0,5 mg každý 3. den).
Tablety se polykají nerozkousané a zapíjejí se malým množstvím tekutiny.

Jestliže jste Vy nebo někdo jiný užil více přípravku NEUROL, než jste měl:
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře.

4. Možné nežádoucí účinky:
Přípravek je dobře snášen, ale během léčby se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako ospalost nebo únava během dne, zvláště na začátku léčby. Ve vzácných případech svalová slabost, nejistá chůze či bolesti hlavy, závratě, malátnost, rozmazané vidění, sucho v ústech, či slinění, bolest břicha, zácpa či kožní vyrážky, snížené citové prožívání. Při dlouhodobém podávání a při zvyšování dávek může někdy dojít k poruchám paměti a k lékové závislosti. Při náhlém přerušení, zvl. vyšších dávek,  může dojít ke vzniku abstinenčních příznaků, které se projevují bolestmi hlavy, nervozitou, neklidem, zvýšenou dráždivostí až zmateností.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků  nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem, aby mohl případně upravit dávkování.
Ve výjimečných případech může Neurol vyvolat náhlou úzkost, ztrátu paměti, zmatenost, desorientaci, halucinace, vzrušenost, útočnost a poruchu spánku. Při výskytu těchto nežádoucích účinků okamžitě vyhledejte lékaře!

5. Uchovávání přípravku NEUROL:
Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

6. Další informace:
 Popis přípravku:
Neurol 0,25: bílé až téměř bílé ploché tablety bez půlící rýhy a bez označení

Neurol 1,0: bílé až téměř bílé tablety s půlící rýhou typu karate

Složení a pomocné látky:
Monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, granulovaná mikrokrystalická celulosa, stearan vápenatý, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Název a adresa držitele rozhodnutí o registraci a výrobce:
Zentiva, k. s. Praha, Česká republika

Doba použitelnosti:
Neurol 0,25 : 2 roky
Neurol 1,0: 3 roky

Velikost balení:
30 tablet

Datum poslední revize textu:
14.8.2009
****Zdroj: Státní ústav pro kontrolu léčiv****

MENFIT - test duševního zdraví

Jedinečný test, který se zajímá jak o základní kategorie duševních poruch (neurózy-úzkostné poruchy, deprese, schizofrenie), tak o stresové zátěže různého původu a snaží se odhalit jejich podklady. Vyhodnocení je velmi podrobné.

  nahoru